mechanik samochodowy
strona główna
mechanik samochodowy
V-MECH | Kwiatowa 3, 86-065 Łochowo. Tel: 662 338 337 E-mail: serwis@v-mech.pl
samochody motocykle diagnostyka zawieszenie rozrząd hamulce
konserwacja oleje i smary opony tłumiki zobytkowe wynajem
 
DIAGNOSTYKA

    Jeszcze kilkadziesiąt lat temu budowa pojazdów i silników oraz brak elementów elektronicznych, umożliwiała (dzięki prostej obsłudze) użytkownikom samodzielnie naprawiać i wymieniać większość części mechanicznych.
    Współczesne rozwiązania konstrukcyjne, wymagania dotyczące norm emisji spalin oraz nasze oczekiwania co do dużych osiągów przy niskim zużyciu paliwa, spowodowały konieczność umieszczania w samochodach dodatkowego osprzętu oraz  powszechnego wykorzystanie elektroniki. Tym samym, poprawne zdiagnozowanie usterki w dzisiejszym aucie jest dużo trudniejsze niż sama jej naprawa. Pomagają w tym złącza diagnostyczne komputerów pokładowych. Ważna jest jednak wiedza i czujność użytkownika pojazdu, który może być pomocny w skróceniu diagnostyki i skutecznym odnalezieniu przyczyn awarii (np. wskazując na "dziwny dźwięk", wyciek czy "dziwny zapach" pojawiający się w trakcie jazdy lub na postoju).
    Konsultowanie się użytkownika ze specjalistą w przypadku nietypowego zachowania auta w trakcie jazdy, jest tym istotniejsze, że warunki "warsztatowe" nie zawsze pozwalają na szybkie i jednoznaczne określenie przyczyn awarii. Może to skutkować ciągłymi naprawami "tego samego" elementu, choć przyczyna usterki leży w zupełnie innym i pozornie z nim nie związanym miejscu (np. nierówna praca silnika spowodowana okresowym włączaniem się przytartej sprężarki klimatyzacji, zwarcia instalacji elektrycznej i przeciążanie alternatora, "zimne luty" elektroniki osprzętu pomp paliwowych, komputerów sterujących przy zmiennej wilgotności, temperaturze i wstrząsach itp.).

 Oferujemy:
    - diagnostykę komputerową,
    - diagnostykę elektryczną instalacji i podzespołów,
    - diagnostykę mechaniczną,
    - naprawy tzw. elektronicznego pedału gazu (Drive by Wire) i przepustnic
      benzynowych lub nastawników pomp diesla,
    - naprawa/regeneracja ukł. ładowania (alternatory, prądnice),
    - naprawa/regeneracja ukł. rozruchowego,
    - wymiana sprzęgła, wysprzęglika, łożysk oporowych,
    - naprawa silników (głowice, pompy olejowe, ukł. korbowe),
    - naprawa skrzyni biegów,
    - naprawa/regulacja mostów napędowych,
    - naprawa układów hydraulicznych (kierownicze, samopoziomowania,
      hamulcowe).

    Regularne przeglądy okresowe (nie mylić z obowiązkowym badaniem technicznym) w dużej mierze pozwalają uniknąć niespodzianek typu nieprzewidziany postój na leśnym parkingu z pękniętym paskiem klinowym (który powinien być już dawno wymieniony). Pozwalają również na planowanie przestojów i wydatków związanych z eksploatacją pojazdów, (zwłaszcza w autach starszych roczników).
.
czynne od poniedziałku do piątku  w godz. 8.00 - 17.00
inne terminy po uzgodnieniu telefonicznym
v-mech v-mech

Copyright
© 2012 Piotr Michniewicz, wszystkie prawa zastrzeżone.