mechanik samochodowy
strona główna
mechanik samochodowy
V-MECH | Kwiatowa 3, 86-065 Łochowo. Tel: 662 338 337 E-mail: serwis@v-mech.pl
samochody motocykle diagnostyka zawieszenie rozrząd hamulce
konserwacja oleje i smary opony tłumiki zobytkowe wynajem
 
KONSERWACJA

    Pojazdy to nie tylko nadwozia błyszczące pięknym lakierem ale również  niewidoczne dla oka i przez to zapomniane przez użytkowników - niewdzięcznie przyjmujące na siebie brud, sól i kamienie naszych dróg - PODWOZIE.
To do niego mocowane są elementy naszego zawieszenia i często jest to integralna część nadwozia samonośnego. 
Dowiadujemy się i och istnieniu po niewczasie gdy pojawią się bomble perforacyjne pod lakierem lub gdy podczas zmiany koła lewarek podnosi się do góry, a auto ... niekoniecznie. Dzieje się tak dlatego, że oprócz coraz krótszej gwarancji antykorozji od producenta (auta lat 70. miały trwałość projektową 15lat, 80.-12, 90.-10, a obecnie zaledwie 6-7 lat), dochodzą uszkodzenia mechaniczne  powłok antykorozyjnych: ocieramy się w mieście o krawężniki, na wsiach o kamienie i polne koleiny, zimą podwozia są narażone na działanie soli, a i w "Polsce w budowie" zdarza się że "to i owo" spada z ciężarówek i zalega za zakrętem na szosie. Dotyczy to także strzelających spod kół kamyków z budów lub wyrw w asfalcie, które nie tylko powodują efektowne odpryski i pękanie szyb, ale przede wszystkim niszczenie podwozia. Odbudowa skorodowanej i istotnej dla sztywności części podwozia/nadwozia często jest kosztowniejsza niż wcześniejsze prewencyjne zastosowanie dodatkowej antykorozji i nie wymaga dodatkowych kosztów lakierniczych. A i często "odbudowa" oferowana przez niewyspecjalizowane warsztaty jest wątpliwej jakości i dotyczy głównie zamaskowania tylko poszycia zewnętrznego progów, błotników, czy podłogi.


 Oferujemy:
    - przeglądy okresowe zgodnie z wymaganiami producenta pojazdu,
    - zabezpieczenie antykorozyjne profili zamkniętych/wewnętrznych,
    - zabezpieczenie antykorozyjne nadkoli,
    - zabezpieczenie antykorozyjne podwozia przy użyciu LOG (Lokalny
      Odwracacz Grawitacji),
    - zabezpieczenie antykorozyjne zawieszenia i elementów złącznych.

Wcześniejsze zadbanie o dobre zabezpieczenie antykorozyjne wewnętrzne i zewnętrzne pozwala nie tylko cieszyć się dłużej estetyką auta, ale i konstrukcyjnie, ciągle wytrzymałym nadwoziem. Wartość tak zadbanego pojazdu przy sprzedaży również jest nie do przecenienia przy tak dużym rynku wtórnym i konkurencji aut używanych.

Podwozia dodatkowo zabezpieczone cechują się również większym tłumieniem hałasu z zewnątrz, podnosząc komfort podróżowania.
.
czynne od poniedziałku do piątku  w godz. 8.00 - 17.00
inne terminy po uzgodnieniu telefonicznym
v-mech v-mech

Copyright
© 2012 Piotr Michniewicz, wszystkie prawa zastrzeżone.