mechanik samochodowy
strona główna
mechanik samochodowy
V-MECH | Kwiatowa 3, 86-065 Łochowo. Tel: 662 338 337 E-mail: serwis@v-mech.pl
samochody motocykle diagnostyka zawieszenie rozrząd hamulce
konserwacja oleje i smary opony tłumiki zobytkowe wynajem
 
POJAZDY ZABYTKOWE

    Motoryzacja jako dynamicznie rozwijająca się dziś gałąź przemysłu, coraz częściej stosuje rozwiązania "ery kosmicznej". Wcześniejsze konstrukcje, choć mniej doskonałe technicznie, odzwierciedlały często duszę twórców i użytkowników. Niepowtarzalne kształty i linie, bogactwo ozdobników, listewek, chromów, wzorów, klameczek, pokrętełek, lampek, zegarów - wszystko to co było oznaką najwyższej staranności i zaangażowania w dobro na kołach. A że było to dobro luksusowe, świadczyły cena i niedostępność. W latach 30. XX wieku, monopol ten skutecznie zaczął łamać Henry FORD z modelem T w dowolnym kolorze, byle był czarny.
    Do dnia dzisiejszego, w Polsce można odnaleźć wiele pojazdów pochodzących z różnych okresów. W większości są one nadal w złym stanie ogólnym (często schowane w szopach, stodołach, rdzewiejące i zarastające mchem gdzieś na podwórkach).
Każdy jednak chętnie ogląda w ruchu taki "wynalazek", a jeszcze chętniej byłby dumnym posiadaczem tego swego rodzaju wehikułu czasu. Nie każdy jednak wie, że obecnie utrzymanie i eksploatacja pojazdu zabytkowego jest łatwiejsza niż  20 - 30 lat temu. Świadczy o tym dostępność części i informacji, wolny rynek, brak żelaznej kurtyny i ...brak doświadczonych warsztatów.
Z pasją i powodzeniem realizuję od najmłodszych lat przygodę związaną z motoryzacją - darząc szczególną sympatią, swego czasu powszechnie pogardzaną, polską motoryzację.
Długoletnie zainteresowania techniką motoryzacyjną powiązane z wszechstronną wiedzą na temat dawnych rozwiązań technicznych, wykształcenie kierunkowe w zakresie obsługi maszyn i pojazdów, pozwala na swobodne rozwiązywanie problemów związanych z reanimacją i eksploatacją pojazdów retro.


 Zapraszamy do obsługi i napraw wielonarządowych oraz odbudowywania
 zabytków:
    - rowerów,
    - motorowerów,
    - motocykli singli i z wózkami bocznymi,
    - samochodów,
    - silniki od 1 cyl. dwusuwów do 8cyl.czterosuwów (nie wzgardzimy
      też i gwiazdowym lotniczym)
    - inne dziwne i nietypowe zabytkowe sprzęty
    - możliwe specjalistyczne konwersje i modyfikacje do
      stosowania z nowoczesnymi materiałami i technikami.

   

Być może, że kilka obsługiwanych czy remontowanych pojazdów już widzieliście na drogach. A może już nimi się przemieszczaliście lub macie na podobny ochotę?

Zapraszamy!

Dla pozytywnie zabytkowo zakręconych, rabat specjalny na usługi 1%/1rok wieku pojazdu, aż do maks. 50%!
Rozruszaj staruszka!
.
czynne od poniedziałku do piątku  w godz. 8.00 - 17.00
inne terminy po uzgodnieniu telefonicznym
v-mech v-mech

Copyright
© 2012 Piotr Michniewicz, wszystkie prawa zastrzeżone.